Co je kávová půda zvracení?

Kávové mokré zvracení je, když jedinec má epizody zvracení, které se podobají kávy. Během těchto epizod, tekutina, kterou jednotlivec přinese, bude tmavě hnědý nebo černý. Bude mít zrnitou konzistenci podobnou kávy. Tento typ zvracení je obvykle výsledkem krvácení do žaludku.

Existují různé důvody, proč může jedinec pocítit zvracení z kávy. Nejčastější příčinou je obvykle vřed v žaludku nebo v horní části tenkého střeva. Vřed, který krvácí, může do krve pronikat do žaludku a způsobit nevolnost. Jakmile se žaludeční šťávy mísí s krví, může to způsobit změnu krve z červené na tmavě hnědé.

Rakovina žaludku nebo onemocnění jater způsobené alkoholismem může v některých případech také tento příznak vyvolat. Závažný zánět sliznice žaludku může způsobit určité krvácení a zvracení. Tyto podmínky mohou být velmi závažné, a proto by měla být co nejdříve vyhodnocena lékařem, který má kávu na zvracení.

Pokud jednotlivec nadále zvrací tmavě hnědou krev, bude pravděpodobně přijat do nemocnice. Malá plastová trubice může být vložena jednou nosní dírkou a zašroubována do hrdla a do žaludku. Tato nasogastrická trubice bude potom připojena k odsávacímu zařízení, které nasává krev ze žaludku, aby se zabránilo dalším epizodám zvracení.

Jediným způsobem, jak vědět jistě, co způsobuje tmavě hnědé zvracení, je mít endoskopii. Během tohoto postupu bude jedinec lehce sedat. Bude ležet plochý na zádech a doktor projde kolem krku a do žaludku. Rozsah obsahuje světlo a fotoaparát, který dovoluje lékaři vidět vnitřek žaludku.

Jak lékař vypadá uvnitř žaludku, měl by být schopen vidět jakékoli abnormality podšívky. Pokud je vřed přítomen a krvácí, doktor jej může potlačit, aby zastavil krvácení. On také může vzít vzorky tkáně ze žaludku k testování infekce nebo rakoviny. Pokud bylo krvácení v žaludku zastaveno, nasogastrická trubice bude odstraněna.

Jakmile se objeví příčina zvracení, může být předepsána léčba. Osoba, která má vřed krvácení, bude pravděpodobně léky předepsané ke snížení množství kyseliny, kterou produkuje žaludek. Bude také upozorněn, aby se vyhnul NSAIDS nebo nesteroidním protizánětlivým lékům. Tyto tabletky proti bolesti mohou v některých případech erodovat žaludek a způsobit krvácení.