Co je lipom kordu?

Lipomy jsou růsty tukových buněk v abnormálních místech, ale nejsou rakovinné. Přestože tyto hrudky tuku nevyvolávají riziko pro zdraví, umístění a fyzická velikost hrudky může způsobit zdravotní problémy, jako jsou blokády. Lipom kord je tlustý tuk, který je specificky spojen se spermatickou šňůrou v svalu mužských pacientů. Tento typ hrudky se často vyskytuje ve spojení s kýlou v oblasti nebo může být zaměněn za kýlu.

Tuk je uložen v těle ve specializovaných tukových buňkách, které jsou přítomny v mnoha oblastech těla. Když osoba jedí více jídla, než potřebuje okamžitě, dodatečná energie je uložena v tukových buňkách, což člověku dodává více polštářků v těle. V oblasti svalů jsou také uloženy tukové buňky.

Funkční sperma je součástí mužského reprodukčního systému, který se táhne od břicha po varlata. Obsahuje krevní cévy, nervy a vas deferens. Když se vyskytuje lipom kordu, zdroj tukových buněk pochází zpravidla z břišní tkáně v blízkosti spermatické šňůry.

Někdy je přítomen lipom kordu a žádné příznaky nejsou patrné. Hrudky se často objevují, když chirurg operuje na pacienta pro inguinální kýlu. Inguinální odkazuje na oblast svalů a kýla je neobvyklý výčnělek tělesných tkání z oblasti. Obvykle se části těla, jako jsou střeva, zadržují uvnitř těla pokrytím svalové tkáně na břiše. Vady nebo zranění ve svalech mohou dovolit střevám, aby se tlačily směrem ven a způsobily hrbolky pod kůží.

Inguinální kýly se obvykle vyskytují u mužů v oblasti spermatické šňůry, neboť jde o otevřený kanál, který má v oblasti nejméně silnou pokožku. Ačkoli mnoho inguinálních hernií nezahrnuje lipom kordu, tento typ hrudníku se často vyskytuje v případech inguinální kýly. Lékaři mohou jednoduše oddělit hrudku od samotného kabelu během léčby kýly. Příležitostně se zdá, že se zdá, že kýla při fyzickém vyšetření je kordový lipom, když se kůže rozřezá a tkáň odhalí. Symptomy lipomu se pohybují od nuly až po pocit bolesti nebo nepohodlí.

Přestože míchu mohou být také ovlivněny lipomy, termín “lymfom” je obvykle omezen na tlusté hrudky v oblasti svalů mužů a chlapců, které jsou spojeny se spermatickou šňůrou. Lipomy mohou také růst ve většině orgánů těla, dýchacích cest a jícnu a uvnitř kloubů. Důvody pro odstranění lipomů, kromě zmírnění příznaků, zahrnují nežádoucí vzhled, velkou velikost nebo biopsii, aby se zkontrolovalo, že hrudka není jinou formou hmoty, jako je rakovina.