Co je obecná slabost?

Obecná slabost je celkový pocit únavy, slabosti a únavy. Obvykle je stav pocit, který se vyskytuje po celém těle a nemůže být určen k určitému místu. Slabost se může objevit v určité svalové skupině, nicméně např. Nadměrné nucení nohou během cvičení může vést k pocitu celkové slabosti nohou. Obecná slabost je obvykle symptomem něčeho jiného, ​​spíše než podmínkou sama o sobě.

Celková slabost může být způsobena mnoha věcmi: dočasná onemocnění, jako je například nachlazení nebo chřipka, mohou způsobit slabost nebo zdravotní stavy, jako je například stav štítné žlázy, srdeční onemocnění nebo roztroušená skleróza, mohou způsobit celkové pocity únavy. Kromě toho mohou jednoduché vysvětlení, jako je nadměrné vyčerpávání při cvičení, konzumace konzumace špatné stravy nebo nedostatek spánku v noci, mohou také způsobit obecnou slabost. Duševní onemocnění, jako je deprese, může vést k trvalému pocitu únavy.

Příznaky mohou být obtížné určit. Obvykle je přítomen celkový pocit únavy, může se zdát obtížné nebo nemožné cvičit nebo se účastnit jakéhokoli druhu fyzické aktivity. Svaly mohou nebo nemusí být bolestné. Slabost je poměrně častým příznakem s velkým počtem možných různých onemocnění, takže bude často nutné prožít několik dalších příznaků, aby mohla být diagnostikována lékařem.

Ten, kdo zažívá obecnou slabost, může tento problém často vyřešit tím, že si odpočine, přestane se cvičit, snaží se spát v noci a zlepšuje stravu tím, že se ujistí, že je vyvážený a plný dostatečných živin. Někdy může specifický nedostatek živin vést k pocitu celkové únavy a slabosti. Slabost by měla obvykle vyřešit během několika dní nebo tak, pokud tomu tak není, je nejlepší zvážit další možné příčiny slabosti. Lékař může provést krevní testy nebo jiné diagnostické postupy k určení, zda je přítomen zdravotní stav.

Obecná slabost ve specifické svalové skupině je zpravidla způsobena přeexponováním svalu buď náhodně, nebo během cvičení. Pokud se však slabost náhle objeví v levém rameni a je možná doprovázena pulzující bolestí nebo krátkým dechem, může to být příznakem srdečního záchvatu. V opačném případě by se specifická slabost svalové skupiny měla sama léčit během několika dní, ale je důležité, aby svaly odpočívaly a nebyly nadále zatěžovány.