Co je to zhroucení uší?

Zhroucení uší je stav, který může být způsoben infekcí propíchnutí chrupavky. I když je tento stav neobvyklý, zvláště když je piercing řádně ošetřen, je to velmi vážné a vyžaduje okamžitou lékařskou péči. Aby se tomuto stavu zabránilo, měli by lidé pečlivě pečovat o chrupavčité piercingy a pozorně sledovat stav ucha. Pokud je podezření na infekci, je dobré okamžitě vyhledat pozornost.

Tento stav začíná infekcí vrstev chrupavky spojených s piercingem. Protože infekce je skutečně uvnitř tkáně ucha, může být těžké zjistit, dokud se infekce nerozšíří, doslova jíst přes vrstvy chrupavky na cestě. Jak se chrupavka stává ohroženou, tato část ucha se sama zhroutí, protože postrádá oporu.

Jakmile k tomu dojde, kolaps je nevratný a stav může způsobit významné deformity. Ve vážných případech se lidé mohou rozhodnout pro rekonstrukční chirurgii k obnovení ucha, zvláště pokud by se infekce mohla šířit po velké oblasti ucha. Tento stav je léčen antibiotiky, které se zabývají infekcí. Používání antibiotik je zásadní, protože infekce se nesmí šířit do vnitřního ucha, což by mohlo způsobit ztrátu sluchu.

Riziko kolapsu uší se vyskytuje v případě jakéhokoli propíchnutí chrupavky spolu s řadou dalších zdravotních rizik, ale může být sníženo pomocí služeb profesionálního pierceru, který má zkušenosti s umístěním piercingu chrupavky. Pokyny pro následnou péči by měly být také pečlivě sledovány, s propíchnutím místa jemně teplou vodou a antibakteriálním mýdlem několikrát denně, s použitím mořských sojů, aby se snížilo riziko infekce a zabránilo se zbytečnému zacházení s piercingem, dokud se nezhojí.

Pozorování infekce spojené s tímto stavem je složité. Obecně platí, že pokud se okolí piercingu jeví jako extrémně horké nebo měkké, je to známka infekce. Infekce může také způsobit výtok, který je typicky silný a páchnoucí. Pokud se některý z těchto příznaků projeví kolem propíchnutí chrupavky, měl by být informován o pierceru a měl by být konzultován lékař. Buďte si vědomi toho, že trvání piercingu může znesnadnit léčbu ušního kolapsu tím, že zachycuje infekci uvnitř ucha.