Co je gastropexie?

Gastropexie je operační operace, při které může být část břicha připevněna k břišní stěně. Často se provádí k léčbě Gastroezofageálního refluxního onemocnění (GERD), takže žaludek nemůže projít otvorem v membráně, což je sval, který typicky řídí pohyb plic během dýchání. Tento postup může být otevřený chirurgický zákrok nebo je prováděn pomocí nástrojů a kamery pomocí malých řezů. Existují různé metody gastropexie a postup se provádí na člověku, stejně jako psi trpící stavem, ve kterém žaludek naplní plynem a stane se zkroucený.

K léčbě GERD, gastropexie typicky šití žaludek k membráně. Org nemůže pak obvykle procházet svaly a do hrudníku. Tato operace zažívacího systému se často provádí laparaskopicky, což znamená, že do malých řezů v břiše může být vložena kamera a jeden nebo více nástrojů. Lékaři mohou zobrazit obraz z fotoaparátu na obrazovce v operačním sále. Mezi další nástroje, které mohou být použity, patří zdroj studeného světla, nůžky, svorky nebo odsávací zařízení.

Také časté u psů může být operace provedena různými způsoby. Tento postup může způsobit, že se žaludek přišroubuje na pravou stranu břišní stěny. Svaly jsou obvykle řezány a následně sešité mezi řezy v žaludku, laparoskopické procedury často plní tento úkol, aniž by pacient musel zůstat v nemocnici. Během otevřených operací je někdy odříznuta klapka ze žaludku a obalená kolem břicha stěny břicha, zatímco chirurgové mohou také vzít klapku žaludku a připevnit ho k žebru na pravé straně těla.

Gastropexie se někdy provádí u psů k léčbě stavu, při kterém může nahromadění plynu způsobit břichnutí a otáčení žaludku. Přívod krve může být odříznut do žaludku a dokonce i do srdce, takže stav může být smrtelný. Příznaky jako neklid, bolest a šok jsou často varovné příznaky bezprostředního nebezpečí.

Když je gastropexie prováděna jako laparoskopická operace, postup je obvykle kratší a poté je obvykle méně bolesti. Obnova času u lidí nebo psů je obecně rychlejší. Operace je obvykle levnější a většina pacientů se vrací domů ve stejný den, kdy se provádí. Mnohokrát se tento problém trvale napravuje, ale někdy lidé vyžadují operaci znovu po silnici nebo vyžadují léky ke kontrole příznaků, které přetrvávají.