Co je operace suspenze močového měchýře?

Mnohem častější u žen než u mužů je operace zánětu močového měchýře chirurgický zákrok prováděný k zvedání prohloubeného nebo prolapsovaného močového měchýře do správné polohy. Často se provádí na zmírnění příznaků stresové inkontinence moči. Hlavními příčinami stresové inkontinence moči jsou porod a hormonální změny způsobené menopauzou, které oslabují svaly pánevního dna a vedou k úniku moči při kašli, kýchání nebo fyzické aktivitě. Tato operace může být velmi účinná při minimalizaci těchto příznaků, pokud je diagnostikována správně na prvním místě.

Stresová inkontinence moči se uvádí, že postihuje téměř 20 miliónů žen, z nichž polovina je starších 60 let. Protože příznaky tohoto onemocnění jsou také příznaky naléhavosti moči, je nutná správná diagnóza, neboť operace suspenze močového měchýře pomáhá těm, kteří mají pravdu Stresová močová inkontinence. Tento postup nezlepší příznaky těch, kteří trpí urgencí moči nebo frekvencí močení.

Samotná operace může být provedena jedním z několika způsobů. Otevřená procedura zavádění retropubické suspenze zahrnuje břišní řez a vytahování a zajištění hrdla močového měchýře. Toho lze dosáhnout i laparoskopickým chirurgickým zákrokem pomocí malého řezu ve vaginální stěně.

Operace, která prokázala nejlepší úspěšnost, je známá jako praktická procedura. Fascia nebo tkáň od pacienta se používá k vytvoření praku pro udržení močového měchýře, močové trubice a krku močového měchýře na místě. Někdy může být také použito oka. Jak otevřený retropubický postup, tak i praktický postup vyžadují krátký pobyt v nemocnici.

Většina případů závažné stresové inkontinence moči se úspěšně koriguje chirurgicky. Operace suspenze močového měchýře je připočítána s 85 až 90% úspěšností, ale symptomy se mohou opakovat až za pět let, takže pacienti mohou podstoupit postup více než jednou k řízení stresové močové inkontinence. Věk, obezita, hladiny hormonů a fyzická aktivita hrají všechny součásti při určování, jak dlouho jsou efekty operace účinné.

Doba zotavení po chirurgickém zákroku v močovém měchýři závisí na volbě otevřeného chirurgického zákroku, na rozdíl od laparoskopického vyšetření. Obnovení bude zpravidla trvat otevřenou procedurou. Při každém postupu může potíže trvat až šest týdnů. Rizika a komplikace zahrnují neschopnost močit, infekce, hyperaktivní močový měchýř nebo reakce na anestezii.

Nejčastějším důvodem pro selhání chirurgického zákroku v močovém měchýři byla nesprávná diagnóza. Z tohoto důvodu je druhý názor dobrý nápad pro každého, kdo zvažuje tuto léčbu. Druhé stanovisko může pomoci pacientovi rozhodnout, zda je tato operace nejlepší volbou pro vystavené příznaky.