Co je to anální fissure masti?

Anální masti pro trhliny jsou běžnou léčbou pro rektální slzy, známé také jako anální trhliny. Existuje více než jeden typ maziva s fissurem. Nitroglycerinová masť je populární odrůda, ale mohou být použity také masti obsahující oxid zinečnatý nebo hydrokortizon.

Zácpa, tvrdá stolice a chronická průjem jsou některé z nejčastějších příčin análních trhlin. Osoba, která trpí anální prasklinou, může pociťovat bolest při pohybech střev a také může zaznamenat krev ve své stolici. Pacient, který trpí rektální bolesti nebo krvácení, by měl zkontrolovat lékaře, aby potvrdil, že má anální štěrbinu. Samodiagnostika se nedoporučuje, protože v ojedinělých případech může dojít k vážnějším základním stavům.

Čas zvládne velké množství análních trhlin, ale lékaři mohou doporučit použití masti na lámání, protože pacienti mohou být velmi nepohodlní, zatímco se slzi léčí. Nitroglycerinová masť může pomoci při bolesti s análními prasklinami, protože látka pomáhá zpomalit svalové křeče v oblasti. Pacienti by měli používat vatovou masku nebo bavlněný tampon. Sterilní rukavice by se měly nosit také, aby nedošlo k infekci slz. Závratí a bolesti hlavy mohou být vedlejší účinky nitroglycerinu.

Masť z oxidu zinečnatého je někdy předepisována pacientům, kteří trpí svěděním v důsledku rektálního svědění. Škrábání anální trhliny se nedoporučuje, protože to může vést k infekci nebo nadměrnému krvácení z konečníku. Masť obsahující oxid zinečnatý působí tak, aby rektální oblast byla méně bolestivá a svědivá, pomáhá pacientům snížit nutkání na poškrábání.

Hydrokortizonová rektální štěpná masť pracuje v kapacitě podobném masti z oxidu zinečnatého. Zánět anální oblasti může být redukován použitím hydrokortizonové masti, což vede k pohodlnějšímu léčebnému období pro pacienty. Pacienti trpící análním poškozením by měli informovat svého lékaře, pokud mají problémy s ledvinami nebo srdcem, protože hydrokortizon nemusí být pro pacienty s těmito stávajícími problémy nejlepším typem léčby.

Pokud časová a anální masti neléčí člověku rektální slzu, může být nutná operace. Chirurgie může pomoci zmírnit svalové křeče a může urychlit proces hojení. Anální trhliny mohou být vyloučeny tím, že pijete spoustu vody a konzumujete potraviny s vysokým obsahem vlákniny, které podporují zdravé střevní pohyby, aniž by se to týkalo. Lidé trpící chronickou zácpou jako vedlejší účinek dlouhodobého užívání léků by měli mluvit s lékařem o dalších způsobech, jak zlepšit funkce střev.