Co je d-pinitol?

D-pinitol je přírodní cukrová molekula, která se nachází v různých rostlinných potravinách. Je považován za součást zdravé výživy. Potraviny s vysokým obsahem d-pinitolu jsou luštěniny, listová zelenina a citrusové plody, ale molekula se nezdá být přirozeně nalezená v živočišných produktech a není vyráběna v lidském těle. Je to forma vitaminu B inositol a má kořeny v přírodních léčivých praktikách, jako je Ayurveda.

Lékařský výzkum d-pinitolu ukázal, že má funkci podobnou inzulínu a může napomoci regulaci metabolismu těla a snížení hladiny glukózy v krvi. Také může způsobit, že buňky těla budou citlivější na účinky inzulinu, což jim způsobí, že po vylučování inzulínu rychleji vstřebá glukózu z krevního řečiště. Studie této molekuly probíhají, ale několik výsledků ukázalo, že pacienti s diabetem typu II mohou mít prospěch z pravidelných dávek sloučeniny. Může pomoci snížit hladinu glukózy v krvi a stabilizovat regulaci hladiny cukru v krvi v těle. Další studie naznačují, že pravidelná léčba může člověku pomoci zhubnout.

Kromě použití v Ayurvedě byl d-pinitol používán jako doplněk sportovců. Zástupci doplňku tvrdí, že zlepšuje celkový výkon, vytrvalost a dokonce i růst svalů. Tato sloučenina může také zlepšit schopnost těla absorbovat a užívat kreatin, kyselinu, která dodává svalům více energie a umožňuje delší a příznivější cvičení. Sloučenina se také používá jako doplněk ke ztrátě hmotnosti a může být složkou mnoha sloučenin, které ztrácejí hmotnost.

Průměrné dávky d-pinitolu se pohybují mezi 600 mg a 1 g denně. Nebyly hlášeny předávkování – vyšší dávky obvykle přecházejí do odpadu. Lékaři si také nejsou jisti, zda je u lidí možný nedostatek d-pinitolu. Většinou pacienti s diabetickými příznaky nebo těmi, kteří hledají atletické zlepšení, obdrží předepsané případy.

Zatímco doplňky d-pinitolu se staly velmi populární, je důležité, aby si jednotlivci všimli, že jsou k dispozici také potraviny s vysokým obsahem sloučeniny. Pohanka, sója a špenát obsahují vysoké množství sloučeniny přirozeně, takže jedinci, kteří jedí tyto potraviny pravidelně, nemusí potřebovat doplňky. Studie nezjistily nežádoucí účinky nebo vedlejší účinky, pokud je sloučenina užívána s jakýmikoliv přípravky. Přesto by jednotlivci na léky měli před přijetím těchto doplňků mluvit se svými lékaři.