Co je to elektronická svalová masáž?

Mnoho lidí po celém světě trpí svalovou bolestí a existuje mnoho způsobů, jak tuto bolest léčit. Topické masti, perorálně užívané léky proti bolesti a fyzikální terapie a tradiční masáže jsou jen některé způsoby, jak se lidé snaží bojovat proti bolesti svalů. Technologie však poskytuje nový způsob, jak snížit svalovou bolest bez pomoci masérky.

Elektronická svalová masáž je masáž, kterou poskytuje stroj namísto masérského terapeuta. Jednou z nejuznávanějších elektronických zařízení pro masáž svalů je masážní křeslo. Jedná se o židli, která je zakotvena v mechanismech, které jemně přitlačují a přejíždí po kůži osoby, která sedí na židli. Mnoho lázní má masážní židle na svých pedikurních stanovištích, takže si zákazníci mohou užívat masáž na zádech a nohou, zatímco mají nehty naštípané a malované.

Zatímco elektronická svalová masážní křesla se účastní velké části těla, existují také stroje, které se zaměřují na konkrétní oblasti, jako je krk. Důvodem je, že mnoho lidí má na krku napětí. Elektronický krční masér uvolňuje toto napětí a nabízí relaxaci.

Tam jsou také některé kapesní zařízení, které nabízejí elektronickou svalovou masáž. Tato zařízení mají být použita při cílení na určitou oblast. Na rozdíl od masérky na židli nezahrnují velkou část těla najednou. Mohou být například použity k zaměření na svalový uzel v blízkosti lopatky. Ruční masážní pracovníci mají obvykle dlouhé rukávy nebo rukojeti, které uživatelům umožňují pracovat na těžko dostupných místech.

Dalším typem elektronické svalové masáže je electroacupunture, který se někdy nazývá také Perkutánní elektrická nervová stimulace nebo PENS. Elektroakupunktura je léčba, během níž jsou jehly akupunktury připojeny k elektronickému zařízení, které vysílá elektrické svaly do svalů. Elektroakupunktura slouží k zlepšení celkové wellness a cílení na bolest. Také se někdy používá k léčbě zvracení, ke kterému dochází po úplném chemoterapeutickém ošetření pacientů s nádorovým onemocněním.

Je důležité poznamenat, že elektroakupunktura byla kritizována některými lidmi v lékařské komunitě, kteří tvrdili, že neexistuje žádný jasný vědecký důkaz účinnosti těchto léčby. Byla také zpochybněna bezpečnost elektroakupunkturních zařízení. Navzdory těmto negativním reakcím někteří akupunkturisté věří, že elektroakupunktura je účinnou metodou léčby určitých onemocnění. Musí však být spravován kvalifikovaným odborníkem.