Co je anafylaktický šok?

Anafylaktický šok je zvláště závažná forma alergické reakce, která může být smrtelná, pokud není rychle a řádně ošetřena. Alergeny, které mohou způsobit tuto chorobu, jsou různé a v některých případech stačí množství stopových množství pro vyvolání úplné anafylaxe. Kvůli mimořádně rychlému působení je tato reakce odpovědná za mnoho úmrtí ve Spojených státech i po celém světě. Odhaduje se, že více než 400 lidí umírá každý rok ve Spojených státech z anafylaktického šoku způsobeného hmyzím bodáním a každý rok zemře více než 125 lidí v důsledku potravinových alergií.

Příznaky anafylaktického šoku jsou různé, ale často zahrnují zúžení dýchacích cest, mdloby a mdloby, otok krku a obličeje, svědění a nízký krevní tlak. V těchto případech je nejčastější příčinou úmrtí zkrácená dýchací cesta způsobená utažením bronchiálních stěn. To se často vyskytuje během několika minut po kontaktu s odpovědným alergenem, a pokud není k dispozici pomoc při nouzovém použití nebo je velmi blízko, může se udělat jen málo pro obnovení toku vzduchu.

Ti, kteří byli v minulosti diagnostikováni s těžkými alergickými reakcemi, mohou na ně mít určitou formu snadno podávaného epinefrinu (adrenalin). Nejběžnější značkou autoinjektovatelného epinefrinu je EpiPen® a je navržena tak, aby byla sama podávána. Důrazně doporučujeme, aby někdo s těžkými alergiemi nosil nějakou formu epinefrinu na své osobě po celou dobu. Ve Spojených státech vyžadují tato zařízení předpis. Zatímco příležitostně mohou být vyžadovány další dávky epinefrinu, aby se plně potlačily vlivy alergenu, je třeba dbát na to, aby sekundární dávka nebyla vstříknuta příliš brzy, protože to může způsobit zvýšený srdeční tep, který může mít vlastní zdravotní rizika.

Některé z nejtěžších případů anafylaktického šoku pocházejí z alergenů, které jsou v moderním prostředí velmi běžné, jako jsou arašídy a sójové boby. Velkou pozornost musí věnovat osoby s vysokou citlivostí na tyto alergeny, aby se jim vyhnuly. Ve snaze snížit počet úmrtí způsobených anafylaktickým šokem vyžadují Spojené státy potravinářské společnosti, aby zveřejnily, zda jsou jejich produkty vyráběny v zařízení, které také zpracovává běžné alergeny, neboť i stopové hladiny mohou stačit k vyvolání reakce. Mezi další alergeny, které jsou běžně zodpovědné za anafylaxi, patří pachy včel, vosy a mravenci, mléčné výrobky, ryby a měkkýši, ořechy, latex a některé léky, jako je penicilin.