Co je badiaga?

Badiaga je ruský název sladkovodní houby s vědeckým názvem Spongilla fluviatilis. Je považován za homeopatický bylinný prostředek pro různé tělesné stížnosti. Tato houba je vyrobena z velkého množství křemene, vápna a oxidu hlinitého. To může pomáhat řešit problémy hlavy, dýchacích cest a kůže a bylo navrženo pro použití při léčbě srdečních onemocnění a ženských specifických nepohodlí v některých oblastech světa.

Zložky badiagy jsou považovány za aktivní složky a jsou důvody, proč se tvrdí, že houba zmírňuje tolik symptomů. Kyselina křemičitá působí v těle, aby umožnila správnou vazbu vody na buňku a údajně podporuje zdravou tvorbu a zadržování kolagenu. Oxid hlinitý a vápno jsou oba názory k čištění krve a zlepšení oběhu.

Mnoho potíží s hlavou může být léčeno nebo zmírněno s použitím této houby. Bolest hlavy zahrnující chrám, čelo a oči, které se zhoršují během odpoledne, může být při této léčbě odstraněna. Jeho prášková forma se také používá jako bylinné ošetření k odbarvení kůže, jako jsou modřiny nebo tmavé kruhy pod očima. Tekutý badiaga může také uvolňovat oči s uzavřenými nebo zablokovanými meibomiálními žlázy a zánětem žlázy. To je také běžná složka v bylinných šamponech, která se má zbavit lupin.

Badiaga může být užíván vnitřně jako kapalný extrakt a běžně se používá při homeopatické léčbě několika chronických stavů kůže. Může se vyléčit a předcházet stavům spojeným s psoriázou, ekzémy a růžovkou. Tekutý extrakt může také řešit metrorágii nebo nadměrné množství menstruace. Zvláště věří, že pomáhá, když metrorágie doprovází pocit plnosti hlavy a vážné křeče.

Sladkovodní houba byla používána v Rusku a dalších částech Asie jako holistický lék po stovky let. Vojáci a lovci dokumentují jeho použití, když nebyly k dispozici běžné antibiotika nebo léky. Lékaři po celé historii ji používali při pokusu vyléčit vše od bolesti hlavy až po tuberkulózu. V moderní době je badiaga typicky dostupná v práškové, krémové nebo tekuté formě.

Každá z aktivních vlastností této houby může být škodlivá, pokud je používána nadměrně. Zatímco lék je prodáván jako lék – to vše v některých částech světa, nedoporučuje se ho používat denně. Před používáním badiagy pravidelně pro chronické stavy se obecně doporučuje, aby osoba mluvila se svým lékařem, aby zjistila, zda je pro něj správné.