Co je ejakulace po vasektomii?

Existuje obava mezi mnoha muži, že ejakulace po vasektomii bude nějak jinak a že tyto rozdíly mohou ovlivnit sexuální výkon nebo touhu. Dobrou zprávou pro většinu mužů je, že opravdu nebudou vidět mnoho změn mezi způsobem, jakým se ejakulovali před a po proceduře. Objem ejakulátu zůstává téměř totožný, vypadá to stejně a měl by se cítit stejně.

Pro ty, kteří se stále ještě zajímají o tuto problematiku, může pomoci přezkoumat proces ejakulace a změny, které prochází při provádění vasektomie. Ejakulát je tvořen kombinací tekutin. Součástí toho je spermie, která se vytváří ve varlatech a zasahuje do vas deferens, ale část je někdy nazývána spermie, ačkoli semeno může být jméno použité pro tekutinu, která obsahuje i spermie. Tato tekutina vzniká z jiných částí mužského reprodukčního systému a tyto části se nezmění. Budou fungovat stejně jako předtím.

Jediný rozdíl spočívá v tom, že vasektomie blokuje cestu spermií spojující se spermatem. Proto je ejakulace po vasektomii jednoduše sperma minus spermie. Pomáhá ještě více vědět, že množství tohoto procenta spermií v ejakulátorech je kolem 5% nebo nižší. Vasektomie v podstatě snížila celkový objem kapaliny o přibližně 5%. Další 95% tekutiny je stále tam.

Je důležité učinit několik jasných rozdílů. V raných dnech po tomto postupu produkuje ejakulát člověka poté, co vasektomie mohla ještě obsahovat spermie. Lékaři obvykle doporučují tříletou až šestiměsíční čekací lhůtu, než se lidé nechtějí zabývat sexem, pokud se jim vyhýbají těhotenství. Většina mužů bude požádáno o poskytnutí dvou vzorků spermií v měsících následujících po vasektomii, aby ověřili, že postup byl úspěšný. Často je postup úspěšný, ale většina lidí nechce nechat to náhodě.

S těmito ochrannými opatřeními na místě se opakuje, že ejakulace po vasektomii je velmi nepravděpodobné, že způsobí jen minutový rozdíl v ejakulátu. Nemělo by to změnit potěšení vyplývající ze zkušenosti a kvalita a množství spermatu zůstává zhruba stejné. Jediným rozdílem je, že spermatu chybí malé množství spermií. Většina mužů a jejich partnerů tuto nepřítomnost nepovažuje za problematickou nebo méně příjemnou.