Co je špatný cholesterol?

Takzvaný “špatný cholesterol” je lipid přirozeně přítomný v těle, který plní řadu důležitých funkcí. Je oficiálně známý jako lipoprotein s nízkou hustotou (LDL) a společně s lipoproteinem s vysokou hustotou (HDL) a triglyceridy kombinuje tvorbu cholesterolu v krvi. Hladiny cholesterolu v krvi mohou být stanoveny krevní test, ve které je určena celková hodnota, aby poskytla nahlédnutí do celkového zdravotního stavu pacienta. Vysoká hladina cholesterolu je obecně vnímána jako špatná věc, protože LDL může způsobit vážné zdravotní potíže.

Tělo produkuje cholesterol v játrech prostřednictvím rozhovoru s nasycenými tuky a trans-mastnými kyselinami. Je také možné zvýšit hladinu cholesterolu tím, že jíte velké množství cholesterolu ve stravování, cholesterolu, který se nachází ve zvířecích produktech. Tělo potřebuje tyto lipidy k plnění různých funkcí včetně vytvoření nových buněk, což je důležitá součást komplexního systému, který udržuje lidské tělo v dobrém stavu.

LDL je známo jako špatný cholesterol, protože se může hromadit ve stěnách tepen, čímž vznikne silná plaketa tím, že se váže s jinými látkami, které se v krvi vznášejí. Časem může plaketa ztuhnout a způsobit zúžení tepny, což vede k stavu známému jako ateroskleróza. Zúžené tepny jsou méně schopné transportovat krev a ateroskleróza může vést k infarktu a dalším kardiovaskulárním problémům.

Naproti tomu HDL nebo dobrý cholesterol zřejmě snižuje riziko srdečních záchvatů, protože přenáší přebytek cholesterolu zpět do jater, takže játra ho mohou rozbít a eliminovat. To je důvod, proč lidé jsou povzbuzováni k jídlu nenasycených tuků a jiných potravin, které zvyšují hladinu dobrého cholesterolu, přičemž dbá na to, aby se vyhnuly nebo snížily příjem potravin, které zvyšují špatný cholesterol.

Několik věcí přispívá k hladině špatného cholesterolu v krvi. Dieta je největším faktorem, protože produkční úrovně těla jsou omezeny množstvím surovin, které má přístup. Úloha, kterou hraje dietální cholesterol, je trochu nejasná, některé studie naznačují, že potraviny, které mají vysoký cholesterol, povede ke zhoršení hladiny cholesterolu, zatímco jiné jsou v rozporu s tímto tvrzením. Může se jednat také o genetiku, stejně jako o úrovni cvičení. Tělo přeměňuje spotřebované tuky na energii, pokud je o to požádá, zatímco někdo, kdo žije sedavým životem, nespaluje tyto tuky na energii, což jim umožní dosáhnout jater pro konverzi na LDL cholesterol.