Co je dibencozid?

Primární koenzymovaná forma vitaminu B12, dibencozid, se používá k podpoře bílkovin v těle, zvyšuje chuť k jídlu, zvyšuje svalovou hmotu a sílu, zvyšuje psychickou stimulaci a potlačuje depresi, úzkost a záchvaty paniky. Jedná se o jednu z nejsnadněji vstřebávaných forem vitamínu B12, a proto se běžně používá jako dietary supplement for people of all ages. Také kvůli nedostatku známých nežádoucích účinků mohou děti i při vysokých dávkách bezpečně konzumovat dibencozid. Výhody vitaminu B12 jsou dobře známy lékařskou komunitou, ale jiné, stabilnější formy vitaminu B12 jsou často používány v multivitamins místo B12 kvůli problémům skladování přílohy.

Vitamín B12 je prospěšná a nezbytná součást schopnosti těla metabolizovat sacharidy, bílkoviny a tuky. Vitamin také pomáhá zmírnit příznaky mnoha onemocnění, od srdečních chorob až po mužskou neplodnost. Dibencozid je jednou z mnoha forem vitaminu B12, ale je jednou z nejoblíbenějších forem používaných sportovci kvůli své schopnosti poskytovat silný výbuch energie. Je to biologicky aktivní forma vitamínu B12, takže přímo interaguje se svaly, nervy a dalšími buňkami, což jí pomáhá poskytovat tak silnou energii. Vedlejším účinkem tohoto procesu je zvýšení chuti k jídlu, což činí přípravek atraktivní pro osoby, které trpí onemocněním, které snižuje chuť k jídlu.

Množství, které by mělo být spotřebováno, se mění podle věku a zdraví spotřebitele. Zdraví odborníci doporučují, aby byl dibencozid podáván s jídlem a nikdy na prázdný žaludek. Dávky jsou obvykle uvedeny na zadní straně těchto přípravků a stejně jako u většiny doplňků by měly být dětem podány menší dávky. Nedostatek výzkumu o škodlivých dávkách je nedostatečný, protože se prodává jako vitaminový přípravek, takže je důležité, aby byl přípravek konzumován v přiměřených množstvích. Pokud potřebujete pomoc s obavami z dávkování, konzultujte s lékařem.

Při současném použití dibenkozidu a chloramfenikolu je nutná opatrnost, protože dlouhodobé užívání obou léčiv by mohlo vést k negativnímu účinku na červené krvinky. Tato reakce je vzácná, protože chloramfenikol je obvykle předepisován na krátkodobém základě, avšak je třeba uznat možné známky možných komplikací. Je také nutné, aby ženy, které jsou těhotné nebo kojící, nebo pro někoho, kdo trpí gastrointestinálním onemocněním, konzultovali lékaře před konzumací dibencozidu. Doporučuje se, aby těhotné ženy neužívaly příplatek kvůli nedostatku výzkumu jeho účinků na tyto ženy.