Co je kortizonová krém?

Cortisone krém je lokální kortikosteroidní masť, která snižuje zánět v oblastech, kde se aplikuje. Často se používá k lokální léčbě bolestí artritidy ze zánětu kloubů, stejně jako k zánětu kůže způsobené různými kožními poruchami a stavy. K dispozici je v síti, která je volná, je obvykle prodávána jako hydrokortizon.

Hydrokortison je ve vodě rozpustný syntetický steroid prodávaný pod různými názvy jako krém na zmírnění svědění a drobné kožní dráždivosti. Je také primární přísadou léků proti hemeroidům. V léčebném režimu může být kortizonový krém předepisován k léčbě kožních onemocnění, které nereagují na výrobky, které nejsou dostupné na trhu.

Kortizonový krém může být předepsán z jiných důvodů, které se netýkají kožních onemocnění, jak stanoví lékař. Osoba by měla léčit pouze onemocnění, jako je vyrážka, svědění nebo jiná kožní podráždění, s maskou bez lékařského předpisu, a to na základě doporučení lékaře nebo lékárníka, pokud předtím úspěšně nereagoval na podobné podmínky s hydrokortizonem. Pokud se tento stav během sedmi dnů nezlepší, měl by pacient konzultovat s lékařem.

Obvyklé použití tohoto krému zahrnují léčbu ekzému, psoriázy, lupů, vyrážky plenky, kousnutí hmyzem a svědění a vyrážky z jedovatého břečťanu, dubu nebo sumaku. Masti mohou u některých lidí způsobit další podráždění kůže a neměly by být používány delší dobu. Další nežádoucí účinky, které se mohou objevit, zahrnují ztenčení kůže, suchost a alergické reakce, jako je kopřivka.

Kortizonový krém nešetří bakteriální nebo houbové kožní infekce. Příznaky infekce kůže, včetně lokalizovaného zarudnutí, zvýšených nárazů nebo včel, by měly být před aplikací jakéhokoli léku kontrolovány lékařem. Krém se aplikuje lokálně a vstřebává se do kůže, ale obecně není do krevního oběhu, ale pacienti by měli stále informovat svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užívají, stejně jako o anamnéze alergické reakce na kortikosteroidy.